Co to jest Delan 700 WG

Delan 700 WG

Nowoczesny preparat grzybobójczy został opracowany specjalnie w celu ochrony jabłoni przed parchem, który dotyka coraz więcej drzew. Preparat ma postać granulatu, z którego sporządza się zawiesinę wodną. Delan 700 WG może być stosowany przez cały sezon, zarówno w okresie kwitnienia czy owocowania, jak i po zakończeniu okresu wegetacyjnego. Delan 700 WG jest jednym z najbardziej skutecznych fungicydów.

Jego niespecyficzny sposób działania sprawia, że może być łączony z dawkowaniem innych preparatów. Substancja działa niezależnie od temperatury, dlatego w okresie dużego nasłonecznienia, czy podczas spadków temperatury nie trzeba obawiać się zbyt mocnego lub zbyt słabego efektu. Preparat jest bardzo wygodny w stosowaniu i odporny na wilgoć.

Dzięki temu zawiesina długo utrzymuje się na drzewach, skutecznie zapobiegając zaatakowaniu przez parcha jabłoni. Preparat jest szczególnie polecany w uprawach, gdzie wcześniej używano środków z grupy strobirulyn. Środek jest bardzo wydajny, ponieważ pół kilograma wystarcza zwykle na jeden hektar upraw, a w przypadku dużych drzew - stosuje się trzy czwarte kilograma na hektar. Należy przy tym uważać, aby Delan 700 WG nie zanieczyścił zbiorników wodnych, takich jak stawy, czy ujęcia wody pitnej. Poza tym jest bezpieczny w stosowaniu i bardzo skuteczny.

Kiedy zacząć stosowanie Delan 700 WG

Ponieważ parch jabłoni należy wciąż do najgroźniejszych chorób dotykających uprawy, bardzo ważne jest racjonalne zaplanowanie ochrony drzew. Rozwój chorobotwórczych grzybów uzależniony jest od klimatu panującego na danym terenie oraz od gatunku jabłoni. Uprawy w Polsce należą do bardziej podatnych na parcha jabłoni, dlatego wymagają szczególnej ochrony.

Opryski preparatem Delan 700 WG można rozpocząć w pierwszym okresie wegetacji. Szczególnie ważny jest okres kwitnienia i zawiązywania się liści. Młode liście są szczególnie narażone na infekcję. Tym bardziej, że jest to także okres, w którym zarodki grzyba rozwijają się najlepiej i jest on najbardziej ekspansywny. Należy dokładnie obserwować młode liście, aby na czas zidentyfikować ogniska infekcji. Parch jabłoni ma tendencję do intensywnego rozwoju po intensywnych opadach deszczu, dlatego planowanie oprysków powinno brać pod uwagę prognozy pogody. Preparat Delan 700 WG jest odporny na wilgoć i utrzymuje się na powierzchni liści przez długi czas. Sprzyja to prewencyjnej ochronie.

Stosowanie środków ochrony roślin wymaga odpowiednich nakładów finansowych, dlatego ważne jest zminimalizowanie oprysków i stosowanie najbardziej skutecznych preparatów. Obecnie w sadownictwie unika się nadużywania oprysków i dąży do jak najbardziej ekologicznych upraw. Preparat Delan 700 WG nie tylko leczy i likwiduje ogniska chorobowe, ale także zapobiega ich powstawaniu.

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score