CALYPSO 480 SC bezkonkurencyjny środek ochronny

Calypso® 1 Liter Bayer

Nasionnica trześniówka to najgroźniejszy szkodnik jaki występuje w świecie czereśni. Niezastąpionym środkiem w walce z nim jest CALYPSO 480 SC. Forma koncentratu w postaci stężonej zawiesiny jest rozcieńczana z wodą, a następnie stosowana na występujące zmiany chorobotwórcze. Środek ma długi okres skutecznego zwalczania nasionnicy trześniówki dzięki aktywnej substancji, która należy do nowej grupy związków chemicznych.

Szkodnik ma postać małej muchówki charakteryzujący się skrzydełkami z ciemnymi, poprzecznymi paskami. Nie sposób jej nie rozpoznać, ponieważ na tułowiu znajduje się żółta trójkątna tarcza. Mimo małych rozmiarów to podstępny zabójca czereśni.

Poczwarki szkodnika czereśni zimują w glebie pod drzewami. Od początku czerwca samice składają jaja na pierwszych owocach czereśni, a w miejscu złożenia jaj powstaje charakterystyczne wgłębienie trudno zauważalne. Po około dwóch tygodniach wykluwają się białe larwy o długości około 4 mm. Tak zaatakowane owoce nie nadają się już do spożycia.

Pierwszym sygnałem choroby są robaczywe czereśnie. Do skutecznego zwalczenia szkodnika należy zastosować tzw. oprysk incektycydem w czasie wylotu dorosłych już szkodników. Problemem jest zauważenie pasożytów z powodu ich małych rozmiarów. Dlatego stosuje się specjalne tablice lepowe w kolorze żółtym, które są dostępne na rynku. Sam oprysk należy rozpocząć w ciągu tygodnia od wylotu pierwszych owadów. W walce z tym szkodnikiem należy zastosować najskuteczniejszą metodę jaka jest dostępna na rynku, czyli CALYPSO 480 SC.

Skuteczność zastosowania środka CALYPSO 480 SC

Preparat CALYPSO 480 SC posiada działanie kontaktowe. Działa przede wszystkim układowo w roślinie. Stosowanie środka jest bardzo szerokie i elastyczne. Opryski można używać przed oraz po kwitnieniu roślin, jak też w trakcie. Dlatego preparat jest niezastąpiony w uprawach działkowych, czy też rolniczych. Dzięki substancji, która należy do najnowocześniejszej grupy związków chemicznych preparat posiada działanie o wiele skuteczniejsze niż inne występujące obecne na rynku środki. Najlepsze działanie można zaważyć przy temperaturze powyżej 10 ºC. Aktywność środka trwa przez okres trzech tygodni i jest on przy tym zupełnie nie szkodliwy dla owadów oraz innych organizmów występujących w ogrodach czy na polach.

Zaleca się stosowanie środka w dawce 0,21/ha. Dlatego podczas jednego zabiegu wprowadzana jest na jeden hektar bardzo niska dawka substancji. Dzięki temu preparat ma znakomite zastosowanie w ochronie roślin. Dodatkowo nie ingeruje w szerokim spektrum na inne pożyteczne organizmy, które z kolei są ważne w walce ze szkodnikami.

Należy też wspomnieć o środkach bezpieczeństwa w czasie używania preparatów do ochrony roślin. Pojemniki, które miały kontakt z tego typu środkami należy używać wyłącznie do tego celu. Mylną opinią jest, że dokładne przemycie pojemnika niweluje wszystkie chemiczne związki. Dlatego należy przestrzegać zaleceń producenta, który umieszcza wszelkie niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Podsumowując: osoby, które zastosowały integrowaną ochronę roślin, potwierdzają korzyści użycia CALYPSO 480 SC. Jego zastosowanie daje w ostateczności zdrowe warzywa i owoce wolne od chorób. 

 

W razie dodatkowych pytań istnieje możliwość kontaktu. Zadzwoń lub napisz do nas i zapytaj o najlepszą cenę.

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score