Cycocel 720 a choroba zbóż ozimych

Cycocel 720 BASF 10 Liter

Do czego służy Cycocel 720? Wyleganie zbóż to trwałe pochylanie się tych roślin u podstawy źdźbła lub w międzywęźlach (miejscach wyrastania dwóch kolejnych liści lub okółków liści). Powody takiego stanu rzeczy są zróżnicowane, a możemy je pogrupować w następujący sposób:

  • genetyczne – wyleganiu się zbóż sprzyja specyficzna budowa roślin, tj. długość źdźbła oraz grubość jego ścianek, masa kłosa czy też długość, grubość jego międzywęźli,
  • agrotechniczne – rolnicy popełniają różnorakie błędy, należą do nich np. zbyt gęsty siew, zbyt intensywne nawożenie azotowe, nieodpowiednia lokalizacja,
  • meteorologiczne – obfity deszcz czy silny wiatr.

Ponadto, wyleganie się może być spowodowane przez niedobór światła, szkodniki czy wysoką wilgotność gleby. Jak widać, powodów jest wiele. Na szczęście takie produkty jak Cycocel 720 potrafią skutecznie zapobiegać tego rodzaju problemowi. Wyleganie się roślin zbożowych może polegać na ich łamaniu i opadaniu na inne rośliny, czy też nie trzymaniu pionu z powodu słabo rozwiniętych korzeni. Największym problemem jest kłos, który jest ciężki w stosunku do pozostałej części rośliny. Działa tu fizyka w postaci wysoko położonemu środka ciężkości. Wspomniany produkt poprawia cechy budowy roślin zbożowych minimalizując ryzyko wylegania. Cycocel 720 trafia dokładnie w sedno problemu, czyli hamuje tempo wzrostu źdźbła skracając całą roślinę, a ponadto trwale ją usztywnia. Środek sprawia, że roślina wykształca grubsze oraz szersze blaszki liściowe o ciemnozielonym zabarwieniu.

Jak działa Cycocel 720?

Preparat Cycocel 720, jak wcześniej było wspomniane, poprawia cechy budowy rośliny tak, aby zapobiegać jej łamaniu. Co bardzo istotne, zastosowanie tego produktu wcale nie powoduje zmniejszenia wielkości kłosa i wykształcenia ziarna, co oznacza, że nie wpłynie na zysk osiągany przez właściciela uprawy. Ponadto, środek ułatwia i minimalizuje straty podczas mechanicznego zbioru wynikające najczęściej z nie wystarczająco rozwiniętego ziarna. Produkt jest skierowany do stosowania głównie tam, gdzie istnieje największe ryzyko wylegania się zboża, czyli na glebach żyznych, wilgotnych, słabo oświetlonych czy tam, gdzie prowadzone jest intensywne nawożenie azotem. Opryskiwać należy na początku fazy strzelania w źdźbło, kiedy pierwsze kolanko jest wyczuwalne w odległości 1 cm od powierzchni gleby. W tym czasie, rośliny mają z reguły wysokość 15 – 20 cm. Środek nie powinien być stosowany na glebach ubogich, w miejscach nie nawożonych azotem, w miejscach zastoisk wodnych czy podczas suszy, na rośliny mokre czy w miejscach mocno zachwaszczonych. Co więcej, preparat powinien być stosowany przy odpowiednich warunkach pogodowych (temperatura od 10 do 25°C, nie przed spodziewanymi przymrozkami oraz deszczem). W przypadku Cycocel 720 okres karencji (czas od ostatniego dawkowania środka do czasu zbioru) wynosi 42 dni, co jest bardzo ważną informację, o której powinni pamiętać wszyscy rolnicy stosujący ten preparat u siebie.

Napisz do nas i zapytaj o najlepszą cenę za preparat!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score