Envidor skutecznym preparatem na roztocza

Envidor® 1 Liter Bayer

Posiadacze upraw krzewów oraz drzew owocowych mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ preparat o nazwie Envidor jest skutecznym specyfikiem zwalczającym niebezpieczne dla roślin roztocza (rząd pajęczaków liczący ponad 30 tysięcy gatunków o rozmiarze od mikroskopijnego do liczącego kilka centymetrów). W grupie tych organizmów znajdziemy zarówno saprofagi, jak i pasożyty. Niezwykle niebezpiecznymi roztoczami są przędziorek chmielowiec oraz przędziorek owocowiec należące do rodziny przędziorkowatych. Atakują one 180 gatunków roślin, z czego większość z nich jest użytkowych. Wymienione wyżej pajęczaki wysysają soki, żerując na spodniej części liścia. W efekcie liście przedwcześnie wysychają, a następnie opadają szkodząc roślinom w sposób znaczący. Intensywne działanie tych roztoczy może spowodować mniejsze zbiory, co przekłada się na wynik ekonomiczny sadownika. Jeszcze jednym gatunkiem roztocza sprawiającym problemy sadownikom jest pordzewiacz jabłoniowy, który także doprowadza do wczesnego opadania liści.

Dlatego też, konieczne jest przeciwdziałanie tym szkodnikom, co jest możliwe, dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów z grupy pestycydów. Innym sposobem na poradzenie sobie z tymi pajęczakami jest metoda biologiczna polegająca na wprowadzeniu do sadu dobroczynka gruszowca, który będąc naturalnym drapieżnikiem dla przędziorków utrzymuje ich populację na nie zagrażającym poziomie. Pestycydami, które radzą sobie z tego rodzaju szkodnikami są zoocydy, czyli związki chemicznie działające w sposób trujący na zwierzęta. Envidor jest przykładem produktu zawierającego zoocydy.

Stosowanie preparatu Envidor w ogrodzie

Substancją aktywną specyfiku Envidor jest spirodiklofen (związek z grupy kwasów tetronowych) w ilości 22,3%. Jest to środek roztoczobójczy w formie koncentratu do wymieszania z wodą. Zwalcza roztocza atakujące jabłonie, śliwy czy uprawy róży pod osłoną. Co warto zaznaczyć, działa na roślinę powierzchniowo (forma intoksysacji – celowego lub nieświadomego wprowadzenia do organizmu substancji trujących). Działa na wszystkie stadia rozwojowe roztoczy (jaja, stadia larwalne, jak i dorosłe samice), co oznacza długotrwałe, efektywne działanie. Wielu sadowników obawia się, że użyty przez nich preparat zostanie zmyty przez deszcz. W przypadku tego środka nie muszą się tego obawiać, ponieważ produkt ten posiada świetną przyczepność do liści (łączy się z ich włoskami), zatem nie musimy obawiać się tego, że efekty naszego działania zniweluje pierwszy opad deszczu. Pierwsze efekty działania preparatu można zauważyć już po kilku dniach, a ostatnie nawet po 12 tygodniach od oprysku.

Można go zastosować przy użyciu opryskiwaczy ręcznych oraz sadowniczych. Najwydajniejsze działanie odnotowuje się przy temperaturze przekraczającej 10°C.  Envidor należy stosować tylko raz w sezonie wegetacyjnym lub produkcyjnym, lecz w przypadku konieczności wykonania kolejnego oprysku, zaleca się zastosowanie preparatu należącego do innej grupy chemicznej związanej z innym mechanizmem działania. Faza fenologiczna jabłoni w przypadku tego produktu to od końca kwitnienia do czerwcowego opadania zawiązków jabłoni, a okres karencji wynosi dwa tygodnie.

Polecamy kontakt z nami w celu rozmowy na temat ceny!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score