Istota i zalety preparatu Fernikan

Fenikan 5 Liter Bayer

Każdy właściciel sadu czy ogrodu musi poradzić sobie ze szkodnikami oraz chorobami roślin, a Fernikan doskonale się w tym sprawdza. Wyróżniamy szereg czynników, które mają negatywny wpływ na rośliny. Choroby nie tylko porażają nasze drzewa, kwiaty czy krzewy psując walory estetyczne, ale także obniżają jakość czy wielkość zbiorów, co bezpośrednio przekłada się na efekty ekonomiczne naszej działalności. Najpospolitszą metodą walki z tym problem są pestycydy - substancje syntetyczne lub naturalne, stosowane do zwalczania organizmów szkodliwych lub niepożądanych, używane głównie do ochrony roślin uprawnych, lasów, zbiorników wodnych, ale również zwierząt, ludzi, czy produktów żywnościowych. Wyróżniamy nawet kilkanaście ich rodzajów, ale najbardziej powszechne są fungicydy chroniące rośliny przed szkodliwym działaniem grzybów. Organizmy te są najczęstszym winowajcą wyniszczających chorób roślin. Właśnie do tej grupy środków chemicznych zalicza się ten preparat.  Na mechanizm działania fungicydów składają się następujące procesy:

  • hamowanie procesów oddychania grzybów,
  • hamowanie biosyntezy białek i kwasów nukleinowych
  • powodowanie zaburzeń w wymianie substancji chemicznej pomiędzy komórką grzyba a otoczeniem,
  • stymulowanie procesów odpornościowych w roślinach.

Pomimo tego, że istnieją inne (nie chemiczne) metody zwalczania szkodliwej działalności grzybów, do których zaliczamy sole nieorganiczne czy inne preparaty naturalnego pochodzenia (np. wyciąg z czosnku), to nadal fungicydy są najpowszechniejszą metodą ochrony. Fernikan należy do najpopularniejszych preparatów ochrony roślin, dzięki swojej skuteczności, która w tym przypadku jest najważniejsza.

Fernikan a grzybowe choroby roślin

Preparat Fernikan skutecznie zwalcza choroby roślin pochodzenia grzybowego. Warto przyjrzeć się im bliżej, aby wiedzieć, jaki preparat, w danej sytuacji należy zastosować. Wielu ogrodników przekonało się o tym, że walka z grzybami jest niezwykle trudna. Czym jest to spowodowane? Z pewnością przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że grzyby powodujące choroby rozpoczynają życie już w glebie. Każdy właściciel roślin powinien odpowiednio przygotować glebę, aby uchronić owoce swojej pracy przed tymi chorobami. Sprzyjająca aura to nie jedyny winowajca występowania grzybów.

Choroby grzybowe, a konkretnie ich formy przetrwalnikowe zimują pod powierzchnią gleby, na pożniwnych resztkach roślinnych oraz w materiale nasadzeniowym (cebule, nasiona, rozsada). Formy przetrwalnikowe grzybów są w stanie zimować pod powierzchnią gleby nawet przez kilkanaście lat (pozostając w fazie uśpienia). W zależności od rodzaju konkretnego grzyba, posiadają one zróżnicowaną żywotność. Niektóre z nich egzystują wyłącznie kilka lat, ale są takie gatunki (np. kiła kapusty), które żyją nawet od 8 do 9 lat. Kiedy warunki sprzyjają, zarodniki grzyba zaczynają kiełkować i zasiedlać rośliny.

Profilaktyka w tym wypadku powinna być priorytetem, ponieważ na interwencję może być już za późno. Zabiegi agrotechniczne są bardzo istotne, ponieważ niszczą formy przetrwalnikowe grzyba, a ponadto niwelują warunki sprzyjające do rozwoju tych mikroorganizmów. Biorąc to wszystko pod uwagę, warto zastanowić się nad aplikacją preparatu Fernikan, który jest bardzo skuteczny w walce z chorobami roślin.

Napisz, aby dowiedzieć się więcej informacji – w tym na temat ceny za preparat!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score