Nowoczesne zastosowanie karmników deratyzacyjnych

Gryzonie od początku towarzyszyły ludziom w ich gospodarstwach, były nierozłącznym elementem pól, domostw oraz płodów ziemi. W odpowiedzi na problemy z gryzoniami pojawiły się karmniki deratyzacyjne. 

Najbardziej rozpowszechnionym gryzoniem jest mysz polna, szczur oraz mysz domowa. Jeśli pojawią się gryzonie w gospodarstwie to problem nie ograniczy się na stratach jakie szkodniki zrobią, ale przede wszystkim na chorobach jakie zwierzęta te roznoszą. Dlatego każdy rolnik po zauważeniu, że jego gospodarstwo jest opanowane przez gryzonie od razu powinien zastosować środki, aby pozbyć się tego uciążliwego problemu. 

Metody jakie są stosowane w walce z tymi zwierzętami można podzielić na:

 

  • deratyzację biologiczną
  • deratyzację chemiczną
  • deratyzację mechaniczną (karmniki deratyzacyjne)

 

Do najskuteczniejszej metody zwalczania gryzoni należy metoda mechaniczna, czyli karmniki deratyzacyjne, które rozstawia się w tzw. barierach. Bariery dzielimy na:

1 barierę- wokół ogrodzenia 

2 barierę- wokół zewnętrznych ścian budynków

3 barierę- wokół wewnętrznych ścian danych pomieszczeń

W wyżej wymienionych barierach można umieścić karmniki z różnym rodzajem łapek w środku.

Należy podkreślić, że stosowanie karmników deratyzacyjnych ułatwia ochronę samych środków (np. trutek) przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Przez to zwiększona jest trwałość preparatów. Stosowanie karmników uniemożliwia również rozniesienie trutek w nieodpowiednie miejsca, a tym samym można monitorować ilość gryzoni w całym gospodarstwie. Trzeba przy tym zaznaczyć, że zwierzęta te chętniej jedzą trutki wewnątrz karmnika niż na zewnątrz.

Profilaktyka a karmniki deratyzacyjne rozwiązaniem problemu

Profilaktyka - słowo klucz. Karmniki deratyzacyjne są tu niezastąpione! Likwidacja gryzoni nie jest łatwym zadaniem, tym bardziej, że zazwyczaj w gospodarstwach rolnych zwierzęta te naturalnie występują na polach czy w lesie. Dlatego działania profilaktyczne powinny być skierowane na uszczelnienie budynków gospodarczych czy domowych. Wszystkie małe wloty w budynkach powinny być zabezpieczone np. siatką o bardzo małych oczkach. Dodatkowo okna, drzwi czy ściany muszą mieć odpowiednią szczelność, co zapobiegnie przedostawaniu się gryzoni do pomieszczeń. Należy zwrócić uwagę na resztki ziaren, słomy czy pasz w gospodarstwie, ponieważ to one stanowią pożywienie dla szkodników. Dlatego zainstalowanie karmników deratyzacyjnych ma sens wtedy, gdy zabezpieczone są wszystkie budynki czy pomieszczenia na terenie, gdzie pojawiły się te uporczywe zwierzęta.

Karmniki deratyzacyjne są bardzo przydatne w gospodarstwach rolnych, ale też w gospodarstwach domowych. Problem gryzoni pojawia się najczęściej już wczesną jesienią, kiedy temperatura spada nocą, tym samym szkodniki chronią się przed zimnem. Jeśli dotkną nas problem gryzoni powinniśmy pomyśleć o najskuteczniejszej metodzie, którą są właśnie karmniki deratyzacyjne. Tutaj podkreślić trzeba, że zastosowanie chemicznych sposobów w przypadku posiadania zwierząt domowych (kot, pies) musi być dobrze przemyślane, ponieważ nasze pupile mogą również zjeść trutkę przeznaczoną dla gryzoni. Dlatego bezpieczniej jest stosować karmniki, które są bezpieczniejszym rozwiązaniem dla zwierząt domowych, jak też i dla domowników. Jeśli nie jest się pewnym wybranej metody walki z gryzoniami lub zastanawiają się Państwo nad zakupem takich elementów jak karmniki deratyzacyjne, proponujemy kontakt - pomożemy i znajdziemy najlepszą ofertę dla Państwa.

Nie wiesz jaką metodę zastosować w celu eliminacji gryzoni? Napisz do nas lub zadzwoń-podpowiemy najlepsze rozwiązanie i cenę!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score