Jakie choroby zwalcza Ortiva?

Ortiva 5 Liter Syngenta

Ortiva jest specyficznym preparatem, który działa na dolegliwości cytrusów oraz roślin o nazwie mango. Jeśli mowa o cytrusach, to preparat ten zwalcza chorobę o nazwie „citrus black spot”, a w przypadku mango jest to antraknoza. Pierwsza z nich jest chorobą powodowaną przez grzyby Guignardia citricarpa. Choroba ta występuje najczęściej w subtropikalnym klimacie i negatywnie wpływa zarówno na ilość owoców, jak i ich jakość, więc jest ogromnym problemem dla plantatorów.

Objawy w postaci uszkodzeń można zauważyć na liściach oraz owocach, co sprawia, że choroba dość łatwo rozprzestrzenia się na inne drzewa. Każdy właściciel cytrusowych plantacji musi wprowadzać restrykcyjne działania mające na celu zapobiegnięcie tej chorobie, ponieważ obecnie nie istnieje żadna odmiana cytrusów odporna na Guignardia citricarpa. Najbardziej charakterystyczne objawy to popękane plamki na owocach. Diagnoza opiera się na technologii PCR, ponieważ trudno jest rozróżnić tę chorobę od innych, nieszkodliwych grzybów.

Natomiast antraknoza jest groźną chorobą także grzybową wywoływaną przez patogeny rodzaju Colletotrichum i Kabatiella. Działają one w sposób negatywny na liście, łodygi jak i owoce. Nekroza (czyli ciąg zmian zachodzących po śmierci komórki) objawia się jako zróżnicowanej wielkości brunatne plamki o zdeformowanej powierzchni. Tego rodzaju zjawiska na liściach powodują wczesne ich opadanie. Natomiast na łodygach i owocach roślin zauważyć można wielokrotne powstawanie ran. Preparat Ortiva przy odpowiednim zastosowaniu potrafi skutecznie zatrzymać te niebezpieczne dla plantacji choroby.

Czym jest preparat Ortiva?

Fungicydy, do których zalicza się produkt Ortiva, to środki chemiczne (najczęściej związki organiczne siarki i miedzi), które stosuje się w celu zwalczania grzybów. Mechanizm działania polega na hamowaniu procesów oddychania oraz biosyntezy białek i kwasów nukleinowych zachodzących w grzybach. Skutkuje to zaburzeniem w wymianie substancji pomiędzy grzybem, a otoczeniem. Ponadto, środki te stymulują procesy odpornościowe w roślinach. Substancją aktywną w tym preparacie jest azoksystrobina w ilości 250 gram na litr produktu. Środek ten występuje w skoncentrowanej formie, którą należy przed zastosowaniem wymieszać z wodą.

Jak działa azoksystrobina? Hamuje kiełkowanie zarodników grzybów we wczesnych stadiach rozwoju, co stanowi bardzo skuteczną ochronę przed nimi. Co więcej, środek jest skuteczny także w dalszych etapach rozwoju grzybów atakujących rośliny cytrusowe oraz mango. Każdy użytkownik tego preparatu powinien zdawać sobie sprawę z kilku kwestii. Po pierwsze, okres karencji (minimalny czas pomiędzy zastosowaniem preparatu, a zbiorem roślin) to 77 dni dla cytrusów (wyłączając limonki), 14 dni dla limonek oraz 21 dni dla mango. Po drugie, przed aplikacją środka na rośliny należy upewnić się, że ewentualny deszcz zdążył wyschnąć, w innym wypadku, konieczne będzie powtórzenie aplikacji. Po trzecie, przed opryskiwaniem należy być w 100% pewnym, że cały sprzęt jest skalibrowany i prawidłowo funkcjonuje. Ortiva to jeden z niewielu preparatów naprawdę skutecznych.

Napisz, a odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące ceny za produkt!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score