Działaj szybko – przynęty granulat na różne gryzonie

Mysz polna, szczur wędrowny czy śniady – ich obecność może dokuczać zwłaszcza na początku jesieni i na wiosnę, dlatego warto stosować preparaty do zwalczania tego typu gryzoni, jak np. przynęty granulat. Dlaczego tego typu trutki są skuteczne i tak powszechnie stosowane? Są łatwe w użyciu, a zawartość specjalnych składników i substancji zapachowych zachęca szkodniki do zjadania trucizny. Postać granulatu dodatkowo zaspokaja potrzebę gryzienia, która może prowadzić do uciążliwych dla człowieka skutków. Myszy i szczury potrafią zniszczyć instalację elektryczną przegryzając kable, naruszyć izolację budynków przez wygryzanie w niej dziur, a nawet uszkodzić garażowany samochód, w którym niszczą różnego rodzaju przewody. Gryzonie przede wszystkim poszukują pożywienia, dlatego często można je spotkać w miejscach przechowywania żywności.

Pozostawione przez nie odchody, czy ślady żerowania, a także specyficzny zapach nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia ze szkodnikiem, który może narazić nas na poważne koszty związane z naprawą auta, czy wymianą instalacji elektrycznej budynków gospodarczych. Nie należy też zapominać, że odchody gryzoni znalezione w żywności dyskwalifikują ją jako półprodukt, a w efekcie – nie można jej przetwarzać. Problem dotyczy nie tylko budynków czy mieszkań – myszy i szczury mogą zniszczyć również rośliny ozdobne w przydomowych ogródkach. Dlatego też warto zastosować trutkę na gryzonie – przynęty granulat, to skuteczny sposób na pozbycie się problemu.

Jak stosować ten preparat?

Przynęty granulat wykłada się w niewielkich porcjach – zależnie od wielkości gryzonia jakiego chcemy się pozbyć - na tackach lub w specjalnych paśnikach. Oczywiście najlepiej jest rozsypać granulat w miejscach często odwiedzanych przez myszy i szczury, a więc przy śmietnikach, norach czy rurach. Warto też zostawić trutkę na trasie ich częstego przechodzenia, pod ścianą. Trutka zaczyna działać już po jednorazowym spożyciu przez gryzonie, jednak uśmierca je dopiero po upływie ok. 4 dni. Dlaczego tak się dzieje? Myszy i szczury są nieufne i dlatego opóźnione działanie preparatu nie zniechęca ich do zjadania kolejnych porcji granulatu. Trutkę należy uzupełniać w miarę spożywania jej przez szkodniki, aż do całkowitego wytępienia gryzoni.

Zwykle proces ten przebiega w ciągu 7 do 14 dni. Zaleca się, aby trutkę rozsypywać w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierzęta domowe. Trzeba jednak zauważyć, że gorzki smak i jej postać nie przypomina karmy czy środków spożywczych, dzięki czemu ludzie i koty, czy psy są chronione przed omyłkowym spożyciem trucizny. Trutki zaleca się rozsypywać także profilaktycznie – zwłaszcza jesienią i na wiosnę, aby sprawdzić, czy nie pojawiają się kolejne osobniki. Przynęty granulat dzięki swojej postaci pozwalają łatwo zauważyć ślady żerowania i obecności myszy oraz szczurów. Dodatkową ich zaletą jest zawartość środków mumifikujących padłe zwierzęta, dzięki czemu nie gniją one, a tym samym nie wydzielają przykrego zapachu.

 

Napisz do nas i zapytaj o najlepszą cenę za przynęty granulat!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score