Jak działają przynęty w paście?

Przynęty w paście to jeden ze sposobów na pozbycie się gryzoni. Umieszczenie trutki w bibułkowych saszetkach pobudza szkodniki do przegryzania ich i spożywania zawartości. Tego typu preparaty wytwarzane są z substancji wabiących gryzonie zapachem, a wilgotna i miękka forma trutki przypomina świeży pokarm. Szybka konsumpcja sprawia, że trucizna w krótkim czasie dostaje się do organizmów myszy i szczurów. Szczególnie te ostatnie znane są z ostrożności, jednak we współczesnych preparatach przeznaczonych do deratyzacji trucizna uśmierca gryzonie dopiero po kilku dniach od spożycia. Co prawda zaczyna działać szybko – szkodniki już chwilę po zjedzeniu saszetki odczuwają duszności i szukają otwartych przestrzeni, ale padają dopiero po upływie ok. 4 dni. Dzięki temu spożywanie trutki nie budzi nieufności w innych osobnikach.

Zawartość substancji mumifikujących sprawia, że padłe zwierzęta nie gniją, ale wysuszają się, a to z kolei uwalnia od problemu nieprzyjemnego zapachu. Zarówno postać saszetek, która nie przypomina paszy ani innego pożywienia zwierzęcego czy środków spożywczych, jak i jej gorzki smak chronią ludzi i zwierzęta domowe przed omyłkowym spożyciem trucizny. Ciastowata konsystencja przynęty w paście dodatkowo pozwala zauważyć ślady obecności gryzoni, dlatego można ją stosować profilaktycznie w celu sprawdzenia, czy nie pojawiają się kolejne osobniki. Jest to dobry sposób na uchronienie się przed kolejną falą inwazji gryzoni.

Jak stosować przynęty w paście?

Duża zawartość tłuszczu sprawia, że przynęty w paście są trwałe – nie wysychają, nie kruszą się i nie pleśnieją, dlatego można ich używać do deratyzacji zarówno w pomieszczeniach gospodarczych, jak i na zewnątrz budynków. Jest to więc dobry sposób na pozbycie się gryzoni także w ogrodzie czy na działce. Trutkę należy wykładać po 2 do 4 saszetek w niewielkiej odległości od siebie, zależnie od tego, czy chcemy zwalczyć myszy czy szczury. Preparat należy umieścić tam, gdzie szkodniki często się pojawiają, a więc w pobliżu ich nor, a także na trasie przebiegu – najlepiej pod ścianą.

Zaleca się, aby przynętę wykładać na papierowych lub plastikowych tackach, można też skorzystać ze specjalnych paśników przeznaczonych do zwalczania gryzoni. Preparat zaczyna działać uśmiercająco już po 4 dniach, zaś cała deratyzacja może potrwać do 10 dni. Myszy i szczury są szczególnie uciążliwe na początku jesieni i na wiosnę, kiedy zwiększa się ich liczebność. Dlatego też warto wykładać przynęty w paście właśnie w tym okresie, aby sprawdzić, czy nie pojawiają się nowe osobniki - dzięki ciastowatej postaci łatwo zauważyć ślady żerowania na preparacie i ewentualnie podjąć bardziej zdecydowane kroki. Tego typu preparaty są łatwe i wygodne w stosowaniu, ale też można je szybko uprzątnąć po zakończonym procesie deratyzacji w budynkach czy ogrodzie.

 

Napisz do nas i zapytaj o najlepszą cenę za przynęty w paście!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score