Musisz pozbyć się szkodników? Wybierz żywołapki

Dla tych, którzy muszą pozbyć się gryzoni z gospodarstwa domowego, ale nie chcą ich przy tym uśmiercać, dobrym rozwiązaniem są żywołapki. Problem pojawiania się myszy i szczurów w mieszkaniach czy pomieszczeniach gospodarczych nasila się głównie jesienią i na wiosnę, kiedy szkodniki te szukając pożywienia trafiają do naszych domów. Co prawda nie są w stanie zjeść zbyt dużej ilości zapasów, ale mogą zanieczyścić je odchodami, a tym samym uniemożliwić dalsze przetwórstwo zgromadzonej żywności. Nie jest to jednak jedyny problem związany z obecnością gryzoni. Ich niepohamowana potrzeba gryzienia sprawia, że niszczą instalacje elektryczne, przegryzają przewody w samochodach, a nawet potrafią zniszczyć izolację budynków. Oczywiście wiąże się to z koniecznością kosztownej niekiedy naprawy wyrządzonych szkód.

Nie należy też zapominać, że gryzonie rozmnażają się bardzo szybko, dlatego zauważywszy nawet pojedyncze osobniki warto zacząć działać. A rozpoznać obecność myszy i szczurów nie jest wcale trudno – najczęściej dowiadujemy się o pobycie dzikich lokatorów w gospodarstwie domowym znajdując ich odchody albo też wygryzione dziury, czy ślady żerowania, np. na przechowywanych warzywach. Obecnie w walce z inwazją gryzoni możemy zastosować różnego rodzaju środki – od chemicznych trutek, przez pułapki zatrzaskowe aż po żywołapki. Zwłaszcza te ostatnie przypadną do gustu miłośnikom zwierząt, którzy chcą pozbyć się gryzoni nie wyrządzając im krzywdy.

Zasady działania skutecznej żywołapki

Żywołapki to klatki, w których zostawia się na przynętę pokarm – gryzoń wchodzi do niej, żeby zjeść kawałek sera czy kiełbasy, ale specjalny mechanizm uniemożliwia mu wyjście na zewnątrz. Przynęta umieszczana jest na specjalnej platformie znajdującej się na środku klatki. Zwierzę wchodzi do środka, a poruszenie platformą powoduje zatrzaśnięcie się zapadek z dwóch stron. W ten sposób gryzonie są uwięzione, ale nie dzieje im się żadna krzywda. Trzeba jednak pamiętać, aby nie pozostawić na przynęcie ludzkiego zapachu, który zniechęca zwierzęta do jej zjedzenia. Złowiona mysz, szczur czy łasica nie może wydostać się z klatki bez pomocy człowieka. Jeśli zorientujemy się, że w zastawionej pułapce znajduje się złowiony szkodnik, wynosimy go daleko od domu i wypuszczamy.

Dzięki specjalnej konstrukcji gryzoń nie podrapie nas ani podczas niesienia klatki, ani też w czasie wypuszczania go na wolność. Tego typu pułapki warto ustawiać w miejscach, gdzie gryzonie często się pojawiają, a więc np. przy wyjściach z nor. Żywołapki można stosować nie tylko w zadaszonych pomieszczeniach, ponieważ wykonane są z ocynkowanej blachy, a to sprawia, że są one trwałe i można je użytkować przez długie lata, także poza budynkami. Jest to w pełni bezpieczne dla zwierząt, ale i skuteczne urządzenie, które pomaga pozbyć się szkodników w gospodarstwie domowym.

Napisz do nas i zapytaj o najlepszą cenę za żywołapki!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score