Pułapki zatrzaskowe to sposób na pozbycie się gryzoni

Pułapki zatrzaskowe to tradycyjny sposób na pozbycie się gryzoni z mieszkania czy budynków gospodarczych. Chociaż w Polsce żyje ok. 6 gatunków myszy, w mieszkaniach najczęściej można spotkać mysz polną lub domową. Najczęściej o obecności niechcianych lokatorów dowiadujemy sie zauważając ich odchody oraz ślady żerowania, a także zniszczenia – np. wygryzione dziury. O ile myszy to problem dotyczący często domów mieszkalnych, o tyle szczury częściej można spotkać w budynkach gospodarczych. Gryzonie bardzo szybko się rozmnażają, dlatego trzeba podjąć stanowcze kroki, jeśli tylko zauważymy obecność pojedynczych osobników.

Co prawda mogą one zjeść niewielką część zapasów żywności, ale ich odchody sprawiają, że przechowywane produkty nie nadają się już do dalszego przetworzenia. Niemniej poważnym problemem są zniszczenia spowodowane ich potrzebą gryzienia – uszkodzone kable, izolacja budynków, czy przewody samochodowe mogą narazić nas na poważne koszty związane z naprawą. Jak widać te niewielkie stworzenia mogą narazić nas na spore straty, dlatego nie powinno dziwić, że każdy, kto zauważył ich obecność w swoim gospodarstwie domowym, będzie chciał jak najszybciej pozbyć się problemu. Inwazji gryzoni możemy spodziewać się jesienią i na wiosnę, ponieważ właśnie wtedy ich liczba w pobliżu domów mieszkalnych wzrasta. Obecnie jest wiele sposobów deratyzacji. Do wyboru mamy trutki w różnej postaci – w granulacie, paście czy kostkach – oraz używane od pokoleń tradycyjne pułapki zatrzaskowe.

Pułapki zatrzaskowe zamiast środków chemicznych

Jednym z najczęściej używanych sposobów na pozbycie się gryzoni w gospodarstwie domowym jest stosowanie różnego rodzaju trutek zawierających substancje chemiczne, jednak wiele osób woli pułapki zatrzaskowe. Dlaczego? Przede wszystkim zdecydowanie się na ten sposób deratyzacji nie wiąże się z użyciem trucizny. Stosowanie środków chemicznych może nieść ryzyko, że spożyją je dzieci lub zwierzęta domowe, chociaż ich smak jest tak gorzki, że trudno je pomylić z żywnością. Dlatego też ci, którzy nie chcą stosować silnie działających substancji chemicznych mogą użyć bardziej tradycyjnych sposobów.

Obecnie pułapki wykonuje się nie tylko z drewna czy metalu, ale i plastiku. Dzięki temu są one odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a więc można je stosować także na zewnątrz. Specjalnie skonstruowany mechanizm pozwala na bezpieczne umieszczenie przynęty w urządzeniu, a także pozbycie się gryzonia z pułapki bez konieczności dotykania złowionej myszy czy szczura. Kiedy zwierzę próbuje zjeść pokarm pozostawiony w pułapce, ta zatrzaskuje się zadając mu szybką śmierć poprzez złamanie kręgosłupa. Podobnie jak w przypadku trutek, tego typu urządzenia należy umieścić w miejscach, które gryzonie często odwiedzają, ale i takich, które są niedostępne dla dzieci i domowych czworonogów. Pułapki zatrzaskowe można ukryć w lubianych przez gryzonie zakamarkach - w pobliżu ich nor, czy też pod ścianami, gdzie szkodniki te często przechodzą.

Napisz do nas i zapytaj o najlepszą cenę za pułapki zatrzaskowe!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score