Choroby jakie zwalcza preparat Systhane

Systhane 20 EW 5 Liter Dow

Od zawsze grzyby stanowiły ogromny problem dla osób uprawiających rośliny ozdobne czy sadowników, na szczęście takie preparaty jak Systhane, pozwalają im odetchnąć skutecznie zwalczając choroby spowodowane występowaniem tych organizmów. Preparat ten odnajduje zastosowanie w przypadku szerokiego zakresu chorób, których winowajcą są grzyby.

Najpopularniejszą dolegliwością w dzisiejszych czasach dla sadowników jest parch jabłoni spowodowany przez grzyb Venturia inaequalis. Powoduje znaczne zmniejszenie plonowania oraz negatywnie wpływa na jakość zebranych owoców. Cechą charakterystyczną tej choroby są widoczne gołym okiem porażenia owoców oraz liści w postaci brunatnooliwkowych plam, które po czasie (na skutek wyschnięcia) przeradzają się w plamy oliwkowe poddając się nekrozie. Tak to wygląda w przypadku liści, natomiast owoce bronią się przed szkodnikiem i wytwarzają warstwę korkową w miejscu porażenia.

Choroba ta powoduje znaczące straty gospodarcze. Inną dolegliwością zwalczaną przez ten środek jest mączniak prawdziwy wywoływany przez grzyba Uncinula necator oraz jego stadium konidialne Oidium tuckeri. Dotyka np. winorośla, ale także inne rośliny, w tym pomidory. Warto zaznaczyć, że np. wino uzyskane z roślin zarażonych grzybem oidium ma nieprzyjemny smak oraz niższą zawartość alkoholu. Choroba atakuje wszystkie zielone części krzewów. Na początku można zauważyć bladozielone, niewielkie matowe plamki. W kolejnym etapie pojawia się mączny nalot bardziej widoczny na wierzchniej stronie liści. W zaawansowanym etapie choroby, liście wysychają i opadają. Systhane jest preparatem, który przeciwstawia się wyżej wymienionym infekcjom roślin.

Odpowiednie dawkowanie preparatu Systhane

Nie ulega wątpliwości, że preparat Systhane ma szerokie zastosowanie w uprawie wielu roślin. Jednak każdy użytkownik powinien znać charakterystykę tego środka oraz wiedzieć, jak go aplikować. Preparat zawiera jedną podstawową substancję aktywną, którą jest myclobutanil (tylko 1,53 g na litr specyfiku) należący do triazoli chemicznych. Jego zadaniem jest hamowanie biosyntezy ergosteroli, głównego budulca ścian komórkowych grzybów. Aby przygotować mieszaninę do oprysku roślin należy wymieszać 10 ml preparatu oraz pół litra wody (dawka nie powinna przekraczać 20 ml/l wody!). Po zmieszaniu należy od razu użyć emulsji. Górne oraz dolne partie łodyg powinny być dokładnie spryskane.

Żeby uzyskać zadowalające efekty należy powtarzać aplikację co dwa tygodnie. Stosowanie preparatu nie powinno następować w trakcie suszy, gdy korzenie nie mają dostępu do wody. Ponadto, nie należy używać środka na otwarte, delikatne kwiaty. Badania wskazują, że produkt wykazuje wysoką skuteczność w każdych warunkach pogodowych. Co istotne, jest on bezpieczny dla pożytecznych organizmów, takich jak pszczoły czy niektóre roztocza. Podczas aplikacji należy zachować wszelkie środki ostrożności. W przypadku kontaktu preparatu ze skórą, natychmiast należy ją przemyć z użyciem dużej ilości wody. Podobnie w przypadku kontaktu z oczami. Wdychanie środka jest zakazane. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości związanych z użyciem produktu, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Prawidłowo używany preparat Systhane może zagwarantować wysoką skuteczność w walce z chorobami powodowanymi przez grzyby.

Zadzwoń lub napisz w celu uzyskania informacji o cenie produktu!

 

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score