Trucizny kostki mogą zapobiegać poważnym zniszczeniom

Jeśli w walce z gryzoniami nie stać cię na kosztowne rozwiązania zdecyduj się na sprawdzone metody. Jedną z nich są trucizny kostki. Mało kto wie, że w podziemiach budynku znanego z pocztówek (chodzi o Pałac Kultury w Warszawie), „zatrudnionych“ jest 20 kotów mających zapobiegać uszkodzeniu światłowodów. Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na posiadanie kota, a problem z gryzoniami niszczącymi przewody może dotknąć każdego. Szczury i myszy osiedlają się w ogrodach, czasem mieszkaniach, ale najczęściej – w budynkach gospodarczych.

Mogą zjadać zapasy, zanieczyszczać je odchodami, ale też niszczyć izolację budynków, instalację elektryczną, czy wygryzać dziury. Chociaż wydawałoby się, że auto zamknięte w garażu jest bezpieczne, w rzeczywistości narażone jest na poważne uszkodzenia związane z obecnością na pozór niegroźnych myszy. Przegryzione przewody trzeba będzie wymienić, zniszczona mata wygłuszająca może doprowadzić w skrajnych przypadkach do zapłonu lub unieruchomienia samochodu, a pogryziona tapicerka zdecydowanie oddziałuje negatywnie na poczucie estetyki kierowcy i pasażerów. Warto pozbyć się problemu niechcianych lokatorów i uchronić przed stratami związanymi z wymianą części w aucie, izolacji czy instalacji elektrycznej. Jak rozpoznać, że mamy dzikich lokatorów? Myszy i szczury zwykle zostawiają ślady obecności – odchody, wygryzione dziury, czy ślady pożywiania się na przechowywanych warzywach nie pozostawiają wątpliwości, że trzeba szybko działać, a z pomocą mogą przyjść trucizny kostki.

Jak działają trucizny kostki?

Trucizny kostki to trutka w postaci woskowych kostek. Wykonana na bazie produktów zbożowych i zawierająca specjalne substancje zapachowe. Wabi gryzonie i jest dla nich atrakcyjnym pożywieniem. Dzięki zawartości parafiny tego typu produkty są wysoce odporne na wilgoć, dlatego można je stosować w piwnicach i miejscach narażonych na zalanie – nawet po 10 dniach zanurzenia pod wodą nie tracą swoich właściwości fizycznych i chemicznych. Zawierają bitrex – substancję o gorzkim smaku – która chroni przed przypadkowym spożyciem jej przez ludzi, a także koty czy psy. Ma przy tym słabe działanie toksyczne na zwierzęta domowe.

Są skuteczne, ponieważ już po jednorazowym spożyciu przez gryzonie wywołują krzepnięcie krwi. Nie powodują bolesnych stanów agonalnych i działają z opóźnieniem, dzięki czemu inne osobniki nie zniechęcają się do jedzenia trutki. Jak stosować tego typu preparaty? Podobnie jak inne trucizny należy wykładać je w specjalnych pojemnikach w miejscach często odwiedzanych przez gryzonie. Zależnie od wielkości szkodników, stosuje się różne dawki, a więc trzeba użyć większą ilość preparatu, jeśli chcemy się pozbyć szczurów, zaś w przypadku problemu z myszami można zmniejszyć dawkę. Trzeba jednak pamiętać, aby wykładać kolejne porcje trutki w miarę zjadania jej przez gryzonie. Niewielkie ilości trucizny kostki można stosować też w razie ryzyka inwazji kolejnych osobników, aby zapobiegać rozmnażaniu się nowo przybyłych.

Napisz do nas i zapytaj o najlepszą cenę za trucizny kostki!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score