Dlaczego trucizny sypkie są skuteczne?

Trucizny sypkie to sprawdzony i jeden z najczęściej stosowanych sposobów na zwalczanie gryzoni w gospodarstwach domowych. Są one wykonane ze specjalnych substancji, które działają z opóźnieniem i nie powodują bolesnej agonii, dzięki czemu inne osobniki nie tracą zaufania i w dalszym ciągu spożywają pozostawioną trutkę. Zawartość odpowiednich elementów zapachowych przyciąga gryzonie i sprawia, że trutka jest dla nich atrakcyjnym pożywieniem. Jej dodatkowa zaleta to zawartość substancji mumifikujących gryzonie, co sprawia, że po spożyciu trucizny padłe zwierzęta nie wydzielają charakterystycznego nieprzyjemnego zapachu. Tego typu preparaty często rozsypywane są w budynkach gospodarczych, dlatego dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt domowych mają bardzo gorzki smak, co chroni przed omyłkowym spożyciem trucizny.

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa trzeba je umieszczać w miejscach trudno dostępnych dla domowych czworonogów, ale przede wszystkim - dla dzieci. Należy też pamiętać o ochronie podczas wykładania preparatu, np. w postaci rękawic, które dodatkowo sprawią, że podłożona trutka nie zachowa ludzkiego zapachu zniechęcającego szkodniki do jej zjedzenia; a także – o umieszczaniu trucizny na tackach wykonanych z papieru lub plastiku. Aby były skuteczne, tego typu trutki trzeba uzupełniać w miarę ubywania kolejnych zjadanych przez szkodniki porcji. Trucizny sypkie sprawdzają się przede wszystkim w miejscach suchych, które nie są narażone na zalewanie wodą i wilgoć. 

Trucizny sypkie lub trutki w kostkach

Trucizny sypkie, trutki w kostkach lub w paście – różnego rodzaju preparaty zwalczające gryzonie stosuje się zależnie od miejsca występowania szkodników. Dlaczego mysz i szczury są tak szkodliwe? Wbrew pozorom te niewielkie stworzenia mogą wywołać poważne szkody. Ich liczebność w pobliżu gospodarstw domowych zwiększa się wraz z nastaniem jesieni i utrzymuje aż do wiosny, ponieważ gryzonie w ten sposób – korzystając z miejsc składowania żywności – próbują przetrwać zimę. Ich obecność nietrudno zauważyć. Najczęstsze ślady pozostawiane przez gryzonie to odchody, czy wygryzione dziury. Nie jest to jednak jedyny problem związany z obecnością szczurów i myszy.

Potrafią one przegryźć kable instalacji elektrycznej, zniszczyć izolację budynku, a także narazić właścicieli aut na kosztowną naprawę związaną z wymianą przewodów hamulcowych czy elektrycznych. Szczególnie szkodliwe są w miejscach przechowywania żywności przeznaczonej do dalszego przetwórstwa, ponieważ np. odchody znalezione w zbożu dyskwalifikują je jako półprodukt. Dlatego też nie powinno dziwić, że każdy, kto zauważył obecność „dzikich lokatorów“ chce się ich jak najszybciej pozbyć. Obecnie nie jest o to trudno, gdyż można znaleźć wiele produktów likwidujących gryzonie. W miejscach wilgotnych i narażonych na zalewanie, np. na terenie budowy, stosuje się więc odporne na wodę kostki z dużą zawartością parafiny, zaś w miejscach suchych – trucizny sypkie. Niezależnie od rodzaju tego typu preparatów można z całą pewnością powiedzieć, że są one skuteczne.

 

Napisz do nas i zapytaj o najlepszą cenę za trucizny sypkie!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score