Kup trutki na szczury i myszy

Trutki na szczury i myszy to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się gryzoni z domu i ogrodu. Największe nasilenie liczby tych szkodników zauważa się w okresie od jesieni do wiosny, w pobliżu miejsc składowania żywności. Co prawda nie mogą one zjeść zbyt dużej ilości zapasów, ale ich obecność sprawia, że składowana żywność zanieczyszczona jest odchodami i nie nadaje się już do dalszego przetwórstwa. Szczury i myszy mogą spowodować straty nie tylko w zapasach owoców i warzyw, ale też przyczyniają się do niszczenia roślin ozdobnych w ogrodzie. Gryzonie często też dostają się do domów mieszkalnych i wyrządzają tam drobne, ale uciążliwe szkody, jak np. przegryzanie kabli, wygryzanie dziur, czy pozostawianie specyficznego zapachu. Nie dziwi więc, że zauważywszy takiego dzikiego lokatora chcemy się go jak najszybciej pozbyć. Obecnie możemy skorzystać z wielu metod pozbycia się gryzoni z domu i ogrodu. Do wyboru mamy różnego rodzaju odstraszacze i pułapki, ale najpopularniejszym sposobem na wyeliminowanie tych szkodników ciągle pozostaje stosowanie trutki na szczury i myszy. Współczesne preparaty tego typu przyciągają gryzonie i pomagają się ich pozbyć, a poza tym zawierają środki mumifikujące i działają w przeciągu 4 – 8 dni, dzięki czemu pozostałe osobniki nie zniechęcają się do jedzenia granulatu czy pasty zawierającej truciznę.

Stosowanie trutki na szczury i myszy

Trutki na szczury i myszy zawierają trujące dla nich substancje, jak np. brodifakum czy bromadiolon. Można je dostać w postaci pasty lub granulatu, który jest dla gryzoni atrakcyjnym pożywieniem. Współczesne trutki mają w składzie substancje wabiące gryzonie. Dodatkowo zawarte w nich środki mumifikujące zapobiegają przykremu zapachowi zwierząt, które padły po spożyciu trucizny. Kolejną ich zaletą jest gorzki smak zapewniony przez zawartość benzoesanu denatonium. Sprawia on, że ludzie nie spożyją preparatu omyłkowo. Warto jednak pamiętać, by mimo wszystko tego typu truciznę rozsypywać w miejscach niedostępnych dla dzieci i domowych czworonogów. Jak więc stosować te preparaty, aby skutecznie pozbyć się problemu uciążliwych lokatorów? 

Podczas rozsypywania trutki należy mieć rękawice ochronne, które zapewniają bezpieczeństwo, ale i zapobiegają pozostawieniu ludzkiego zapachu, który mógłby zniechęcić gryzonie. Preparat należy rozsypać na tekturowych lub papierowych tackach, najlepiej w kilku miejscach lubianych przez gryzonie, a więc zakamarkach, przy śmietnikach i rurach. Szkodnik zwykle po zażyciu pierwszej porcji zaczyna odczuwać duszności, więc wychodzi na zewnątrz, gdzie jest więcej powietrza. Ponieważ padają po kilku dniach, inne osobniki nie orientują się, że zjadają truciznę. Z tego też powodu trutki na szczury i myszy należy regularnie uzupełniać o kolejne porcje. Najważniejszymi zaletami tego typu preparatów jest łatwość w ich stosowaniu, skuteczność i niska cena.

Napisz do nas i zapytaj o najlepszą cenę za trutki na szczury i myszy!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score