Łatwa w stosowaniu trutka na szczury

Trutka na szczury to łatwy sposób na zwalczanie gryzoni w domu mieszkalnym, a przede wszystkim – w pomieszczeniach gospodarczych i oborach. Szczury, podobnie jak i myszy, to szkodniki często występujące w ogrodach, mieszkaniach, a przede wszystkim w pomieszczeniach do przechowywania żywności. Ich liczba w pobliżu siedzib ludzkich zwiększa się szczególnie w okresie pomiędzy jesienią a wiosną, kiedy z powodu opadów śniegu i mrozu nie mogą znaleźć pożywienia. Szczury nie tylko zjadają zapasy żywności i pozostawiają odchody, przez co składowanych owoców i warzyw nie można przetworzyć, ale mogą też roznosić różnego rodzaju choroby szkodliwe dla zwierząt domowych, a także uszkodzić budynki. Gryzonie często przegryzają kable, ale też mogą zniszczyć warstwę izolacyjną pomieszczeń. Nierzadko zdarza się, że te szkodniki dostają się pod maski garażowanych samochodów i tam również powodują uszkodzenia – przegryzają przewody elektryczne i zapłonowe, a także wiązki elektryczne, których wymiana w nowszych autach kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. Mogą też zniszczyć tapicerkę lub matę wygłuszeniową samochodu. Dlatego też ważne jest, aby pozbyć się ich jak najszybciej, a tym samym uchronić się przed stratami. Obecnie na rynku można znaleźć wiele preparatów i urządzeń skutecznych w walce z tymi gryzoniami. Wśród najczęściej stosowanych króluje jednak trutka na szczury, ponieważ jest łatwa w zastosowaniu, a przy tym skuteczna.

Trutki na gryzonie - rodzaje

Trutka na szczury dostępna jest w różnych formach. Może to być granulat, albo pasta – niezależnie od postaci, trucizna zawiera substancje wabiące gryzonie, a także te, które działają na nie zabójczo. Obecność bromadiolonu i benzoesanu denatonium powoduje uśmiercenie gryzoni, zaś środki mumifikujące uwalniają od problemu przykrego zapachu padłych zwierząt. Tego typu preparaty są bardzo gorzkie w smaku, co ma zapobiegać pomyłce i chronić ludzi przed przypadkowym spożyciem trucizny. Jakie zasady stosować podczas wykładania granulatu lub pasty? Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo, dlatego warto używać rękawiczek ochronnych. Trutkę najlepiej wyłożyć na plastikowych lub papierowych tackach, w miejscach trudno dostępnych dla dzieci i domowych zwierząt, a jednocześnie takich, gdzie gryzonie często sie pojawiają.

Dobrym pomysłem jest więc pozostawienie trucizny w zakamarkach, przy śmietnikach lub w pobliżu rur. Trucizna atakuje układ oddechowy gryzoni – szczury już po pierwszej zjedzonej porcji odczuwają duszności i zwykle wychodzą na otwartą przestrzeń, gdzie jest więcej powietrza. Ponieważ zwierzęta te znane są z ostrożności, trutka uśmierca je dopiero po kilku dniach - zwykle od 4 do 8, by pozostałe osobniki nie zniechęciły się do spożywania wyłożonego preparatu. Ponieważ gryzonie niczego nie podejrzewając zjadają truciznę, należy regularnie uzupełniać je o nowe porcje. Trutka na szczury może więc być szybkim i skutecznym sposobem na pozbycie się problemu z powodu obecności tych gryzoni.

 

Napisz do nas i zapytaj o najlepszą cenę za trutki na szczury!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score