Problem chwastów a preparat Vorox F

Chwasty mają to do siebie, że nie dają za wygraną, na szczęście środek Vorox F wykazuje wysoką skuteczność w ich zwalczaniu. Walka człowieka z chwastami jest nierówna, ponieważ w szybkim tempie rosną w wielu miejscach jednocześnie zabierając bezcenną przestrzeń naszym roślinom. Istotnym skutkiem, który idzie za rozrastaniem się chwastów jest utrudniony dostęp słońca oraz składników odżywczych do naszej uprawy, co hamuje ich rozwój. Czym właściwie są chwasty? Najprościej rzecz ujmując, chwast to niepożądana roślina w uprawach, która rośnie dziko na polu, pastwisku, ogrodzie czy łące. Zajmuje się nimi specjalny dział nauki o nazwie herbologia. Ze względu na miejsce występowania wyróżniamy następujące chwasty:

  • segetalne – rosną wśród roślin uprawnych (np. na polach pszenicy) i mogą przyczynić się do pogorszenia plonu,
  • ruderalne – znajdziemy je w pobliżu osad ludzkich, w miejscach bogatych w azot (np. przy płotach),
  • łąkowe – rośliny nie zjadane przez zwierzęta pasące się na łące czy pastwisku (np. pokrzywa, ostrożeń), trudno trawione lub trujące (wilczomlecz) oraz rośliny pasożytnicze (szelężnik).

Plewienie chwastów nie zawsze przynosi zadowalające skutki. Jest to pewne rozwiązanie w przypadku młodych, nierozwiniętych chwastów, które w łatwy sposób można wyrwać z gleby. Vorox F jest środkiem typowo chwastobójczym, który niszczy te niepożądane rośliny, jednocześnie nie uszkadzając roślin uprawnych.

Ogólna charakterystyka specyfiku Vorox F

Produkt o nazwie Vorox F należy do produktów z rodziny herbicydów (rodzaj pestycydów służących do selektywnego lub nieselektywnego zwalczania chwastów w uprawach). Stosowanie tych specyfików stanowi najczęściej uzupełnienie zabiegów pielęgnacyjnych. Dzielimy je m.in. na herbicydy stosowane przed oraz po rozpoczęciu uprawy. Ponadto, wyróżniamy takie, które niszczą rośliny jednolistne oraz takie, które zwalczają rośliny dwulistne. Z reguły stosuje się herbicydy selektywne niszczące wyłącznie wybrane rodzaje roślin (pozostawiając uprawę w niezmienionej kondycji). Przed zasiewem możliwe jest zastosowanie herbicydów selektywnych szkodliwych dla wszystkich rodzajów roślin.

Preparat ten stosuje się w zwalczaniu chwastów oraz mchów w przypadku drzew liściastych, czy też ozdobnych. Działanie tego produktu polega na hamowaniu aktywności enzymu oksydazy protoporfirynogenu (PPO), który jest odpowiedzialny za syntezę chlorofilu. W efekcie, skutkuje to zniszczeniem błony komórkowej i śmierci tkanki roślinnej. Substancja aktywna (flumioksazyna – 500g/kg) jest szybko absorbowana do tkanki roślinnej, co powoduje krótki czas więdnięcia, chlorozy i wreszcie martwicy. Działanie chwastobójcze można zaobserwować już po 1 – 3 dniach. Przyspieszenie działania zauważa się przy dużej ilości słońca i wilgotnej glebie. Preparat jest nietoksyczny dla pszczół. Środek można tylko raz zaaplikować po zbiorach. Środek przygotowujemy poprzez użycie 0,6 kg produktu/ha w 200 – 400 litrach wody. Produkt Vorox F jest bardzo skuteczny, dzięki czemu pozwala na całkowite wyeliminowanie problemu chwastów i mchów. Warto zastosować ten środek, aby stworzyć dla swojej uprawy jak najlepsze warunki.

Skontaktuj się z nami w celu zdobycia informacji o cenie za produkt!

 

Posiadam pozwolenie na handel Równoległy na następujące środki:

1. Profi-Sad Mal-Captan 80 WG
Nummer Pozwolenia: R-40/2015.

Jest to orginalny środek Malvin WG który możemy sprzedawać na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Mal-Captan 80 WG.

Profi-SAD_MAL-Captan_80_WG


2. Profi-Sad Difenokonazol 250
Nummer Pozwolenia: R-39/2015.
Jest to orginalny środek SCORE który możemy sprzedawa na terenie
Polski tylko pod nazwa Profi-Sad Difenokonazol 250.

Score